• Zdjęcie nr 1
  • Zdjęcie nr 2
  • Zdjęcie nr 3
  • Zdjęcie nr 4
  • Zdjęcie nr 5
  • Zdjęcie nr 6

Konferencja prasowa władz gminy Wadowice Górne

W konferencji uczestniczyli: Stefan Rysak - wójt gminy Wadowice Górne, Zdzisław Sypek - wiceprzewodniczący Rady Gminy i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Nadania Publicznemu Gimnazjum w Wadowicach Górnych Imienia Leszka Deptuły, Marcin Augustyn - wiceprzewodniczący Rady Gminy, Wiesław Pietras - kierownik Referatu Inwestycji UG Wadowice Górne oraz Jan Święch - dyrektor Publicznego Gimnazjum w Wadowicach Górnych. Konferencję prowadził Michał Deptuła - doradca wójta gminy Wadowice Górne. W poszczególnych wystąpieniach samorządowcy z Wadowic Górnych przedstawili plan działania na najbliższy rok 2014 oraz na lata do 2020 r., które zamykają się także w bieżącej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej. Do ważniejszych z tych przedsięwzięć należą m.in.: budowa pływalni przy Gimnazjum w Wadowicach Górnych, budowa hali widowiskowo-sportowej w Wadowicach Dolnych, Otwarcie domu dziennego pobytu dla osób starszych oraz całkowite skanalizowanie gminy Wadowice Górne. Tylko ta inwestycja kosztować będzie w dwóch etapach 32 mln zł, zaś wszystkie ważniejsze przedsięwzięcia zamkną się w kwocie ok. 60 mln zł, z tym że część tej kwoty pokryją środki zewnętrzne. Niektóre z tych przedsięwzięć, zwłaszcza w sferze opieki i kultury dadzą nowe miejsca pracy, zwłaszcza dla kobiet i unowocześnią gminę Wadowice Górne, która wprawdzie na swoim terenie posiada duże zakłady rolno-przetwórcze i przemysłowe, to jednak stawia przede wszystkim stawia na dalszy rozwój rolnictwa. Szczegóły planów zostały przedstawione także w prezentacji multimedialnej, którą przedstawił Michał Deptuła.
W sprawie organizacji uroczystości nadania imienia Leszka Deptuły Gimnazjum Publicznego w Wadowicach Górnych wypowiadali się Zdzisław Sypek i Jan Święch. Natomiast w odpowiedzi na pytanie dziennikarza Michał Deptuła wyjaśnił powód uczestnictwa w Komitecie Honorowym ambasadora Gruzji w Polsce - Nikoloza Nikoloziahviliego, który znał się osobiście z Leszkiem Deptułą, ówczesnym marszałkiem województwa podkarpackiego, organizującym wielokrotne spotkania przedsiębiorców podkarpackich z władzami Gruzji. Leszek Deptuła doprowadził też do partnerstwa regionów obu krajów, łączyły go z Gruzją więzy przyjaźni, za co też już pośmiertnie został odznaczony jednym z najwyższych gruzińskich odznaczeń. l
W związku z planowanymi uroczystościami ukazał się także książka Włodzimierza Gąsiewskiego pt. „Leszek Deptuła (1953-2010). Marszałek Województwa Podkarpackiego (2002-2006). Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej (2007-2010). Patron Publicznego Gimnazjum w Wadowicach Górnych”. Publikacja została również udostępniona przedstawicielom mieleckich redakcji.
W trakcie spotkania zaproszeni dziennikarze, przy kawie i herbacie mieli możliwość dyskusji, zadawali dodatkowe pytania, przeprowadzili też okolicznościowe wywiady, mogli również poznawać się wzajemnie i wymieniać własne doświadczenia. W ciągu ostatnich kilku lat konferencje prasowe władz samorządowych powiatu mieleckiego należą raczej do rzadkości, nie mówiąc już o formule śniadania prasowego i w tym przypadku samorząd Wadowic Górnych działa niemalże nowatorsko, co przyczynia się do dalszej promocji tej gminy.

Szukaj


Dane kontaktowe

Gmina Wadowice Górne
39-308 Wadowice Górne
Wadowice Górne 116

NIP  8172175250
Regon  851661234

tel. 14 666 97 51
fax 14 682 62 03
e-mail: ug@wadowicegorne.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 7:45 - 15:45
wtorek 7:45 - 15:45
środa 7:45 - 15:45
czwartek 7:45 - 15:45
piątek 7:45 - 15:45

Numer konta

Bank Spółdzielczy Rzemiosła Odział Wadowice Górne
85 8589 0006 0220 0880 0101 0061

Adres skrzynki podawczej na ePUAP:
/3ncf6tf015/SkrytkaESP

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Dziennik Ustaw

Dziennik Ustaw

Monitor Polski

Monitor Polski

Skrzynka podawcza

Skrzynka podawcza ePUAP

Azbest

 Informacje o źródłach finansowania azbest