• Zdjęcie nr 1
  • Zdjęcie nr 2
  • Zdjęcie nr 3
  • Zdjęcie nr 4
  • Zdjęcie nr 5
  • Zdjęcie nr 6

Szczypiorniak w Wadowicach Górnych

Z tego też względu przyjęliśmy zmienioną formułę Memoriału. Odstąpiliśmy od rywalizacji z drużynami spoza Gminy Wadowice Górne, a skupiliśmy uwagę na zawodniczkach które na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia czynnie angażowały się w reprezentowanie barw naszego ośrodka kultury pod nazwą „GOKSiR Wadowice Górne”. Tym samym chcieliśmy wkomponować patrona dzisiejszego Memoriału w dziesięciolecie piłki ręcznej pod egidą samorządu Gminy Wadowice Górne, a nie ulega wątpliwości, że w latach 2004-2010, Leszek Deptuła był naszym wiernym sympatykiem - mówi Zofia Midura.
 
Przed uroczystością postawiliśmy trzy cele:
 
1. Uczczenie pamięci Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Leszka Deptuły, nierozerwalnie związanego z Ziemią Wadowicką, nieodżałowanego sympatyka piłki ręcznej w kontekście jubileuszu dziesięciolecia piłki ręcznej na Ziemi Wadowickiej.
2. Upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży piłki ręcznej jako dyscypliny sportowej zapewniającej atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego.
3. Integrację działaczy oraz sympatyków piłki ręcznej.
 
W turnieju piłki ręcznej brały udział 4 zespoły pod nazwą „GOKSiR Wadowice Górne”
 
- seniorki
- juniorki
- młodziczki
- młodziczki młodsze
 
Rozgrywki międzypokoleniowe drużyn odbyły się w przyjaznej, sportowej atmosferze. Po zakończonych rozgrywkach odbyło się spotkanie w Samorządowym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wadowicach Dolnych, na którym spotkali się zaproszeni goście oraz zawodniczki piłki ręcznej. Po przywitaniu gości oraz zawodniczek, dyr. Zofia Midura przedstawiła tradycje i dorobek sekcji piłki ręcznej.
 
10 lat piłki ręcznej  w Gminie Wadowice Górne
 
Przygoda z piłką ręczną w Gminie Wadowice Górne rozpoczęła się w 2004r., kiedy dowiedziałam się o planach budowy pełnowymiarowej hali sportowej w Wadowicach Górnych. Wówczas podjęłam decyzję o utworzeniu dziewczęcej drużyny piłki ręcznej. Piłka ręczna to moja pasja, którą postanowiłam wykorzystać. Przez 2 lata trenowałam na małych salach, klepisku, trawie, dosłownie gdzie się dało.  Miałam wspaniałe dziewczyny, które dawały z siebie wszystko. Zaczęły uprawiać tę dyscyplinę sportu chodząc do VI klasy szkoły podstawowej.
 
Rok później tj. w 2005roku  zorganizowałam obóz sportowy dla dziewczyn w Żegiestowie Zdroju mając na uwadze  poprawienie sprawności fizycznej oraz umiejętności technicznych, a  co było bardzo ważne - integracja dla tworzącego się zespołu. Przed zgłoszeniem drużyny do rozgrywek ligowych zorganizowałam kolejny obóz sportowy w Kłodnem k. Limanowej. Z chwilą oddania do użytku hali sportowej, zgłosiłam zespół do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Dziewczęta w sezonie 2006/2007 zdobyły Mistrza Województwa  Podkarpackiego w Piłce Ręcznej Juniorek i zakwalifikowały się do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w Gliwicach, zajmując IV miejsce.
 
W tym samym roku zdobyły brązowy medal w Gimnazjadzie Wojewódzkiej. W grudniu 2007 roku Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt zakończył się dla nas IV miejscem.
 
Rok później drużyna zdobyła tytuł V-ce Mistrza Województwa Podkarpackiego Juniorek, awansując tym samym do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w Lublinie ,zajmując IV miejsce. W tymże roku tj. 2008 w  Międzynarodowym Galicyjskim Turnieju Piłki Ręcznej w maju zdobyliśmy IV miejsce, a  w sierpniu podczas Międzynarodowego Turnieju CELL – CUP w Veszprem na Węgrzech dziewczęta uplasowały się tuż za podium.
 
W 2009 roku juniorki zdobyły tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego  i uczestniczyły w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Rudzie Śląskiej. Latem uczestniczyły w obozie sportowym w Reszlu na Warmii.
 
Rok później tj. w maju 2010r. zespół młodziczek zajął I miejsce w Województwie  Podkarpackim  i III w Ćwierćfinałach  Mistrzostw Polski w Wadowicach Górnych. Zespół uczestniczył również w Ogólnopolskim Galicyjskim Turnieju Młodziczek w Jarosławiu, gdzie zdobył brązowy medal. Dziewczęta zdobyły również  brązowy medal w Finale Gimnazjady Wojewódzkiej.
 
W marcu 2011r. zdobywamy złoto w Memoriale im. Zbigniewa Barnasia w Tarnowie, po czym młodziczki zdobywają tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego. Kolejny wyjazd  to Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Lajkonika w Krakowie. Zajęliśmy tam VI miejsce. Ważne wydarzenie dla wadowickiej piłki ręcznej, jak i społeczności naszej gminy to I Memoriał im. Posła Leszka Deptuły. Nasze zawodniczki odnoszą sukces, zdobywając złoty medal. Latem wyjeżdżamy na obóz do Łeby, następnie do Krynicy Zdroju, aby w dalszym ciągu szlifować formę zawodniczek. W Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej Juniorki Młodszej zdobywamy również I miejsce.
 
Rok 2012 był dla nas niezwykle owocny w sukcesy. Zdobyliśmy mistrza województwa podkarpackiego w dwóch kategoriach: Młodziczka oraz Juniorka Młodsza i awansowaliśmy w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Rudzie Śląskiej, gdzie uplasowaliśmy się na III miejscu. W okresie ferii zimowych uczestniczyliśmy w turnieju o Puchar Burmistrza Radomyśla Wielkiego, zdobywając I miejsce. W kolejnym Memoriale im. Zbigniewa Barnasia Juniorki Młodszej zdobyliśmy I miejsce. II  Memoriał im. Posła Leszka Deptuły zakończył się dla nas również na najwyższym podium. Bardzo dużym sukcesem było zdobycie Mistrza Gimnazjady, co dało nam przepustkę do Finałów Mistrzostw Polski w Kołobrzegu, zdobywając XII miejsce. W Turnieju Piłki Ręcznej Juniorek o Puchar AZS Jarosław zajęliśmy I miejsce. Zimą w Międzynarodowym  Mikołajkowym Turnieju Juniorek Młodszych w Zarzeczu zdobyliśmy brązowy medal. 2012 rok to powołanie naszej zawodniczki  Aldony Gromny do kadry narodowej juniorki młodszej.
 
Początek roku 2013 to rozegranie turnieju w Radomyślu Wielkim „Ferie na wesoło”. Nasz zespół zdobył I miejsce. Wiosną tegoż roku juniorka młodsza awansowała do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w Kielcach plasując się na III miejscu. III Memoriał im .Leszka Deptuły zakończył się również zwycięstwem naszego zespołu. Latem z nowym, przyszłościowym narybkiem wyjeżdżamy na obóz sportowy do Muszyny Zdroju.
 
Rozpoczęliśmy rok 2014 – nasze szczypiornistki zdobyły III miejsce na VI Ogólnopolskim Memoriale Zbigniewa Barnasia-Tarnów 15-16 marca 2014r.
 
I tak pokrótce minęło 10 lat wadowickiego szczypiorniaka. Treningi, turnieje, sparingi, mecze ligowe, obozy szkoleniowe, to wszystko przełożyło się na sukces sportowy, ale nie tylko. Dla mnie sukcesem było uczestnictwo dzieci i młodzieży w zajęciach sportowych, które poprawiają kondycję fizyczną jak i psychiczną. Regularne uprawianie sportu już od najmłodszych lat jest uznanym sposobem zapobiegania przemocy, przestępczości i narkomanii. W dobie dzisiejszej cywilizacji, gdzie młodzież i dzieci stają się niewolnikami telewizji, gier komputerowych, internetu, tak ważna jest aktywność ruchowa, którą ja, jako trener staram się organizować dla młodego pokolenia - kontynuuje Zofia Midura.
 
Zawodniczki otrzymały okolicznościowe podziękowania, medale oraz koszulki sportowe. Okolicznościowym adresem zostali nagrodzeni ci, którzy wspierają naszą dyscyplinę sportu, mianowicie: Starosta Powiatu Mieleckiego – Pan Andrzej Chrabąszcz, Wójt Gminy Wadowice Górne – Pan Stefan Rysak, Sekretarz Gminy Wadowice Górne – Pani Józefa Kozioł, Sołtys wsi Piątkowiec – Pani Ewa Krawiec, Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Leszka Deptuły – Pan Jan Święch oraz Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej – Pan Marian Sikora.
 
Po okolicznościowych przemówieniach ze swoim przepięknym repertuarem wystąpił zespół  młodzieżowy ”Stąd” działający przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wadowicach Dolnych, kierowany przez pana Leszka Gruszeckiego.

Szukaj


Dane kontaktowe

Gmina Wadowice Górne
39-308 Wadowice Górne
Wadowice Górne 116

NIP  8172175250
Regon  851661234

tel. 14 666 97 51
fax 14 682 62 03
e-mail: ug@wadowicegorne.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 7:45 - 15:45
wtorek 7:45 - 15:45
środa 7:45 - 15:45
czwartek 7:45 - 15:45
piątek 7:45 - 15:45

Numer konta

Bank Spółdzielczy Rzemiosła Odział Wadowice Górne
85 8589 0006 0220 0880 0101 0061

Adres skrzynki podawczej na ePUAP:
/3ncf6tf015/SkrytkaESP

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Dziennik Ustaw

Dziennik Ustaw

Monitor Polski

Monitor Polski

Skrzynka podawcza

Skrzynka podawcza ePUAP

Azbest

 Informacje o źródłach finansowania azbest